•  

     

    Building – ROY C. KETCHAM HIGH SCHOOL

    Marking period 1  School year ending 2018

     

     

     

    Seniors - High Honor Roll

    Shawn M Adiletta, Ryan  Alarid, Justin Christopher Allen, Chelsea M Alvarado, Hanna Brooke Anderson, Samantha Lauren Anderson, Molly Clare Andriola, Melissa  Arboleda, Christopher J Argiento, Jade O Beckford, Valentino  Beretta, Christopher A Boffoli, Kristina Renae Bohlinger, Addisen Hazel Brandemarte, Marissa Alexis Cacace, Phillip Douglas Cacace, Michael A Caltabellotta, Sarah A Canzone, Sarai  Celaya, Zarmina  Chaudhry, Junaid A Chhipa, Catherine T Clark, Michael Richard Colabelli, Daniel T Coladangelo, Matthew Joseph Colbert, Jhonelle  Cripps, Gillian Mae Critelli, Marielle Louise Daeumer, Anna Frances D'Amato, James  Danehey, Bianca Lia D'Erasmo, Kristin Patricia DeSousa, Katie Lynn Diesing, Erica R Diggs, Cailin Margaret Divney, Joshua  Doucette, Meghan K Eagleton, Jacob B Evanina, Diana Felicity Fabrizio, Julianna Rose Flaccavento, Megan E Gallucci, Adriana A Garcia, Claudette Marie Garcia, Gabrielle N Garmon, Juliana Nicole Giannasca, Jannie  Gogi, Angelique N Gomez, Colin Michael Grimes, Stephanie E Gruber, Sophia M Guerriero, Kaitlyn A Hatzmann, Vivek D Hazari, Camille Josephine Hochberg, Bailey N Iaccarino, Emily  Jimenez, Justin D Jorge, Jenna K Kalmancy, Devika Dutta Kannambadi, Shannon P Kelly, Cassandra Jean Kielb, Simon Korby, Erika R Kruk, Dane  Lamond, Ralph LaSalvia, Katherine Yoonjin Lee, Jessica Jane Lindsay, Brandon R Longenberger, Steven  Loughran, Michael  Ly, Sarah E Magnarella, Haley N Maher Bartoli, Shandivel  Marin, Luke Alexander McGrath, Kaitlyn R Meister, Katerina B Merendino, Matthew  Migatz, Mikayla Montgomery Millard, Frank V Miller Jr, Roberto X Morelli, Kerri Elizabeth Murphy, Anthony T. Napoli, Faith Adom Nkansah-Siriboe, Aileen R O'Brien, Diamond C Orji, Kelly Nicole Ottiano, Melissa M Pacelli, Laura  Palacio Sierra, Shivani Z Parbhoo, Nicholas R Patino, Michael V Petrocelli, Ryan P Polonski, Daria A Potapova, Dylan C Ramage, Domenic  Reale, Katelyn Marie Reilly, Corinne Elizabeth Rhea, Elizabeth S Rigby, Amber J Rivera, Kyra Marie Rodriguez, Liam Christopher Ryder, Mason M Sanborn, Emma M Schueren, Brandon C Scott, Ritvi H Shah, Sidra Fatima Shareef, Julia M Shultz, Benjamin D Simonetty, Adrian C Smith, Jennifer L Thakkar, Christopher Anthony Tondo, Amauri BJ Towler, Andrew Vincent Trotta, Shreya S. Varanasi, Amanda M Veiga Weglarz, Kathryn  Weidner, Alexa  Westgate, Jessica Marie Wexler, Mikaella  Wielgos, Margaret J Wood, Nicholas  Yao, Ronald  Yeung

     

     

    Seniors - Honor Roll

    Austin L Alexander, Noha Jasmin Alkalak, Jamar G Anderson, Ezekiel C Arubuike, Angelo J Barlanti, Thea Marie Bjornson, Ryan P Blake, Kirstin D Caetano, Ryann Nicole Coffey, Liam T Connor, Jonathan T Costa, Daniel W Cruz, Nicole E. Day, Michelle-Lynn Amanda DiFalco, Grace Ann Fabrizio, Jonathan  Foster, Zachary John Fredeman, Emilia Marie Gilleo, Sean  Grant, Lindsay E Greene, Jason  Guo, Dennis Sean Healy, Madison  Johnson, Maneli  Khademirad, Chloe I Kramer, Mitchell G Kuehner, Andrew  Kulbaski, Zachary  La Monica, Kelly A Laska, Jessica Lynne Lounsbury, Jonathan  Macias, Kayleigh M Maltais, Aireiss K Martin, Julia F McDaniel, Christopher J McKeon Jr, Kiomy N Medina Rondon, Dominic Emilio Mei, Michael G Mignone, Saiyada Shajiya Moosvi, Melany E Morales, Donald P Neise, Christina S Norris, Savanna Jane Pollard, Kassandra Maria Ramirez, Philip A Richards Jr, Dylan James Robbins, Lauren Jean Rodriguez, Sianna Marie Rodriguez, Amya Rose Santiago, Delvaine A Seagers, Ryan Christopher Smart, Lucas R Stoffel, Cheylene Marie Sura, Craig A Twyman, Grace E Vaculik, Isabelle Eileen VanBenschoten, Joshua  Vicente, Kristofer E Vorfi, Narissa C Walker, Bryan C Wright

     

     

    Juniors - High Honor Roll

    Bryce W. Albert, Jolina T Alonzo, Sarah Ann Alvarez, Angel  Andrade, Antonia M Bagala, Sabrina D Barbaro, Jaden R Beck, Elizabeth Grace Beigert, Emily Su-ji Benson, Luke  Bonham, Madison Renee Boschulte, Jhojana  Buele, Sara Marie Byrnes, Maria-Fernanda  Caltenco, Franklin Jose Camacho, Stella  Capparelli, Brandon Robert Carlough, Alexander John Catechis, Brianne Elizabeth Clarke, Keiara D Cole, Dennis Michael Colucci, Carlie H Cooper, Trinity G Coss, Kevin John Delaney, Andrew Philip Derasmo, Priya A Desai, Puneet  Dhaliwal, Omri A Downes, Shannon Marie Driscoll, Bret C Eirish, Christina M Ferrante, Anthony M Ferrara, Brianna M Fisher, Emma Rose Fitzsimmons, Grace A Flanagan, Alexa Elizabeth Fontenot, Michael James Friary, Isabella F Furnaro, Robert  Galletta, Kevin M Gannon, Jared P Gonzalez, Marcus  Gonzalez, Hannah  Goodnow, Mildred  Gopar, Brendan T Gruber, Santaliz  Guale-Hilario, Mutrafin Rumana Habib, Jacob Jon Haines, Skylar M Hitt, Vincent K Ho, Samantha R Huard, Catherine Nicole Illescas Duque, Jessica A Kastanis, Armin  Kermani, Joanna Eve Krumholtz, Emma H Lancaster, Jessica Kaitlyn Lechocinski, Eileen K Liang, Mason J Longenberger, Jared Michael Marsala, Angellina R McLees, Julianna H Merendino, Macy R Meyers, Isabella D Montgomery, Bryce A Mordecki, Margaret C. Nardelli, Julianna S Nasi, Alison Jane Negri, Christopher E Negri, Allison C Ortiz, Alexis Brook Orwick, Kimberly Ann Orwick, Brooke P Osekoski, Anthony J Paggiotta, Rosa Maria M Palma, Navkiran Kaur Pandher, Diya S. Patel, Brian Leonardo Pedrozo, Katelynn A Perez, Joseph P Petrocelli, Kaylah A Phillips, Ryan J Prahach, Shayna G Redhead, Christina M. Rodrigues, Gina M Roma, Christina E Sakal, Lyrix G Saxton, Andrew Van Pelt Scheck, Thomas S. Schmidt, Jacob D Senate, Hailey N Shepheard, Kimberly Hope Simpfenderfer, Ankush  Singh, Breann  Slagle, Mya Lee Smith, Landon C Snead, Ashley Marie Sossa, Alexander T Stangel, Jyaire H Stevens, Daniel A Susman, Hayley Cecelia Swint, Angelo D Tarinelli, Madison A Townsend, Julietta C Tucci, Isabella Rose Tullo, Scott J Turchioe, Joseph  Turner, Justin J Valdez, Claudia Olivia VanUtrecht, John Charles Varrasi, Stavros C Vazeos, Kreena N Vora, Madison N Wall, Sarah J Wallingford, Matthew Joseph Yen, Julia Lynn Zabroni

     

     

    Juniors - Honor Roll

    Samantha Nicole Alfonso, Janelle A Alvarez, Nicholas  Amicucci, Gerald Y Anakwa, Joseph R Balducci, Tyler Robert Basso, Aislinn Daniela Beahan, Evan J Birdsell, James  Birrittella, Matthew R Blanke, Kayla R Bowden, Todd C Bowen III, Matthew Gregory Brennan, Chloe L Bridgman, Nicholas Michael Brower, Jenna-Rose  Bruno, Csja'Marie E Bryan, Chloe Elizabeth Cacace, Sophia E Cammarata, Cristina Marie Cefaloni, Timothy Vincent Cipollini, Gabriella A. Couto, John J Cristiano, Brandon T Cruz, Michelle  Delgado Bautista, Victoria Marie DeRise, Caitlynne R Downey, Leann Michelle Drusik, Rachel Rose Dunas, Jazmin  Espinoza, Destiny L Fahr, Katrina M Fehr, Haley R Ferguson, Andres A Fernandez, Megan K Finnigan, Zelaya T Forde, Natasha I Fowler, Anthony D Giovinazzi, Alejandro M Gonzalez, Vincent  L Greaves Jr, Mara Beth Guillet, Kwasi  Hammond, Victoria C Henn, Joshua  Hernandez, Kiana  Hernandez, Angelique R Hoey, Kayla M Howley, Sadeeka  Jamal, Ryan Lee Jones, Astoria A Keith, Ryan Thomas Kirby, Jada L Langella, Amanda Rae Leslie, Joseph Steven Leung, Feta  Loki, Angelina M Lopez, Kelsey Rose Lopez, Karla N. Machado, Amanda M. Mauro, Wapeskiw Kaeh Kaeh Mauro, Bridget Kelly McCourt, Magnolia Andrea Montoya, Sarah  Morgan, Shane T Morton, Zachary  Muller, Cesar Manuel Navarro, Ryan Yu Ng, David T Nikisher, Peter A Nurzia, Amy C Oblitas, Amber Frances O'Toole, Alyssa V. Paulo, Caitlyn E Perantoni, Aaron Jarrell Perry, Sebastian Ivan Pintado, Elijah T Pogue, Ryan C Quintana, Kyle Raymond Racca, Linda Marie Ramadan, Kayla Victoria Ramos, Ethan T Rastadt, Gabriella Maria Reale, Justin Miller Reid, Ian G Reifenberger, John Peter Reitter, Matteo D Rizzi, Ashley  Rodriguez, Nicole A Rojas, Angela M Roscino, Danielle T Ruffen, Dominic Anthony Rufino, Michaela C Rumley, Brandon S Runion, Elizabeth Ann Sabatelle, Lisselo  Santos Pichardo, Samiha F. Shareef, Mackenzie M Simmons, Samantha L Smith, James Gibson Spencer, Maybelle C Sturz, Dylan G. Sullivan, Nyree Aviete Thompson, Jackson Thomas Usher, Alysia M Vegbey, Emily  Vergara, Kevin  Vorfi, Anthony J Vose, Katie-Ray  Wall, Meghan A Warner, Tyler  Wendover, Kimberlee M Whyte, Julia Michele Zebrowski

     

     

    Sophomores - High Honor Roll

    Katelynn N. Albert, Rija  Arbab, James Robert Armstrong, Unaysah M Badat, Samantha A Badillo, Nicole Jennifer Bessinger, Sydney Taylor Boschulte, Phoenix J Bowman, Quentin K Bowman, Danielle M Bunn, Cara Nicole Carbone, Brendan P Carroll, Danielle Marie Cavaccini, Edward  Cekici, Leana R Cerreta, Vincent  Crianza, Deanna Celeste Daley, Samantha Ann D'Amicantonio, Kiyan Leonard Daneshvar, Ethan  Derieux, Alexander Frederic DeRise, Richard  DeVizio, Ryan M Dotterman, Vincent H. Du, Jordan  Due, Coleman J Dusavage, Allison J Fantom, Keegan T Ferguson, Nestor Alejandro Fernandez, Tabshiruddin  Forkan, Derek L Garcia, Ella M Garner, Zachary  Golden-Johnson, Daniel S Goswick, Devin A Gunter, Annie  Guo, Natalia Gabriela Guzmán-Batista, Emerald M Hall, Basma M Hamed, Dennis E Hartmann, Michelle Antoinette Hasbun, Hamilton A Holt, Haley  Hormel, Cassidy Maiya Jimenez, Benjamin  Jolly, Dylan T Kuttruf, Cameron Isobel Laird, Christopher Joseph Lesniak, Hannah P Light, Caitlyn Elizabeth Link, Elias  Lopez, Joshua S Lull, Sean Michael Mahoney, Jada M Mann, Kenneth John Maurer, Kesekoseah N Mauro, Megan E McConologue, Kayla F McGrath, Megan A McMahon, Keshav  Menon, Mikayla M Mignano, Lucas D Moody, Syeda S Moosvi, Magdalena W Moranda, Leonardo V Morelli, Luke Joseph Morris, Patrick John Muller, Caroline E Munoz, Danielle Alyssa Murianka, Ethan Hunter Narod, Micaela E Negri, Anthony M Nisi, Kieran C O'Brien, Fiyinfoluwa Anuoluwapo Odeniyi, Alyssa Jean Ortiz, Autumn E Pectle, Elizabeth A Potapova, Andrew Todd Primrose, Simon John Rebecca, William  Rizzo, Kevin  Rodriguez, Arianna Paige Rostron, Rhianna M Ruxton, Suraj Bhagwan Sajnani, Chiara M Salvati, Georgia Yu Sampugnaro, Valentina  Sanchez, Sean M Savidge, Delia Ann Savino, Thomas John Schaff, Jhanai A Scott, Safi-Ullah  Shahid, Victoria  Sikov, Aidan Christopher Simonetty, Alexander Jeremy Sinn, Derrick J Sirman, Adam B Smart, Katherine  Speed, Sandhya  Sreedhara, Catherine Jean Stabe, Jesse John Strack, Donovan T. Sullivan, Mahmood Ali Tipu, Kevin Michael Torhan, Mason Charles Townsend, Jacob L Tullo, Daniel  Urena, Helena Beth Van Benschoten, Sebastian  Velasquez, Lukas H Vera, Emily Frances Waldron, Mingzheng John Wang, Gabrielle  Whyte, Ian Michael Wilson, Haley O Winne, Kathryn A Wood, Grace E Wright, Ivan  Yang, Michael J Zambelli Jr, Henry S Zhinin, Ava Jayne Zorilo

     

     

    Sophomores - Honor Roll

    Dayamara Natali Abril, Emily R Alonzo, Sunehra R Anha, Kevin  Arboleda, Jacob E Beigert, Samuel K Bell, Fabian E Benitez, Bardha  Berisha, Jaylian M Bernal, Tanya  Bhangoo, Mackenzie Maj-lis Boric, Lauren Theresa Bosch, Joseph Anthony Bourne, Courtney Michelle Bove, Alexis N Bracero, Collin C Bush, Brennan Jorell Caracundo, Brendan O Cassidy, Jaime J Castellanos-Cruz Jr, Isabella  Chavarria, Glen Francis Chitty, Peter L Cintron, Walter Archibald Clarke, Benjamin M Cobb, Nazari K Cooke, Kimberly E Cowan, Jharitza  Cruz Lami, Joseph T Della Vecchia, Isabella I DiLeo, Natalie  Doyle, Alexa C Duryea, Matthew Jacob Fredeman, Nytalya R Frye, Jessica L Gaetaniello, Keyla I Galarza, Frank  Giancaspro, Blendi  Gjevukaj, Joshua R Godden, Antonio J Gragnaniello, Shannon E Grimes, Alan Gabriel Guzmán-Batista, Devin G Hallenbeck, Kazuki  Hamada, Isabel A Harrington, Kazimir Niels Harris, Alissa Devan Hayes, Meaghan N Howley, Michayla Lee Hughes, Nora  Jamal, Haddijatou  Jatta, Julia Lynn King, Stepan S Kriminskiy, Daviyon K Lawrence, Michael E Layumas, Ryleah N Leeder, Jasmine T Lee-Smiley, Giancarlo Stfano Liberti, Edwin S Loja-Pauta, Jonathan Michael Malafronte, Harjas S Mangat, Shea Anne Mastrantuono, Leeza G Masullo, Jason P McDonough, Thomas S McElroy, Jevon T McKenzie, Amanda N McMahon, Victoria R McMahon, Ivelesse A Mendez, Alexis Raciel Merchan Bermeo, Emilio David Morales-Cruz, Anthony  Morelli, Christopher  Munoz Guzman, Paul Justin Murianka, Gabriela B Nunez, Timothy S Nunez, Kelvin J Osorio, Kristin E Pacelli, John A Padilla, Anthony J Pascucci, Gianna L Peterman, Nikoletta  Petsas, Chase M Polonski, Garret K Poorman, Alexis Maryjane Racca, Isabella Rose Ricci, Deana A Ridenhour, Serenity U Robinson, Giancarlo Louis Rodriguez, Amanda Michelle Romasco, Jake Anthony Ruiz, Jason  Ruiz, Miranda N Santiago, Edwin  Santillan, Gabriella Marie Santoro, Zara E Saxton, Jaden  Schinella, Catherine S Schweiger, Nicholas K Seaman, Pranay Pushkar Sharma, Alivia N Shook, Nicholas J Simonetty, Fatoumata  Singhateh, Calvin B Skeen, Jeniece E Smith, Franchesca S Stephens, David Anthony Tecchio, Lizbeth J Tenesaca, Amouriana E Thomison, Marcus F Torres, Emmanuel R  Trinidad Jr, Albijana  Ukaj, Indira A Urbano, Christopher B Variara, Justin R Variara, Ruby C Vasquez, Nicholas Joseph Volpe, Anvi  Vora, Sean R Waylon, Jazmine R William, Glenn Edward Williams, Aidan Scott Wright, Abigail M Yereance, Melvin S Zacarias Giron, Nicolette M Zippo

     

     

    Freshmen - High Honor Roll

    Antonella L Alcantara, Aaron Livingston Alexander, Chelsea M Allen, John A  Almonte, Nijad I Aniff, Arittra R Arko, Audrey H Benson, Samantha M Betterton, Brianna F Betz, Leah R Biegun, Cassidy R Brennan, Mikaela F Buele-Abril, Lorraine A Burnett, Ayana J Camacho, Isabella M Canevari, Ryan T Castaldo, Jenna R Chorba, Katherine M Chuney, William M Clark, Neriah J Cooke, Angelica R Coronel, Michael D Croshier, Peter  D'Amelia, Elena C DeDominicis, Asees K Dhaliwal, Jessica R Dickson, Elisa (Elliot) S DiDonato, Cristiana F Dinardo, Kaitleen L Dixon, Kaylah J Dixon, Emily N. Duchi, Devin J Duckwitz, Michael T Duffy, Megan A Elbadwi, Samantha J Esposito, Thomas P Galletta, Emily R Giovinazzi, Nicolaus A Goings, Phillip J Goings, Gisele M Guerriero, Jasmine A Gunn, Jennifer L Hanley, Emily M Hanscom, Charles E Hatzmann, Christian J Hilton, Meghan E Hoolahan, Michael A Hooper, Roman I Hostyev, Adriane M Illescas Duque, Bailey R Johnson, Nicholas A Jorge, Lea V Kane, Ashley V Kaswer, Erionna K Kenney, Lauren R Kolor, Joshua M Kozlowski, Mark B Kruk, Rachel  Lamond, Haley N Lange, Nathan T Lawler, Mackenzie S Letizia, Benjamin L Leung, Amanda A Lewandowski, Alison R. Liang, Sophia K Lim, Patrick S Long, Kelly M Mahoney, Britney M Mangan, Alexa R Masselli, Hannah M McConologue, Olivia M McElroy, Reese T McQueen, Emily A Mead, Tiana M Mercado, Kyrie E Milkins, Brooke M Millard, Erin J Moore, Ashley A Morales, Kolby J Mordecki, Sierra N Morris, Abigael L Muriel, Rezmin N Nivi, Nsongurua  Nsikakokosi, Callahan Emily O'Shea, Adam D Panagio, Bhavya H Parekh, Om A Patel, Ashley J Paternostro, Melanie R Pesantez, Jamie-Lynn  Pettit, Nicholas R Pettno, Christopher P Praino, Annabelle M Quimby, Casey  Ramirez-Sanchez, Jordyn E Ras, Joseph A Rasbach, Gianna M Reale, Lexi B Rios, Khadija  Rizwan, Michael K Rodrigues, Christopher J Roe, Aneeha  Sahar, Alexander B Salberg, Katharine M Schueren, Nonni P Schwartz, Sahil D Singh, Alexis  Slagle, Gabriella V Su, Michelle  Tang, Matthew J Taylor, Nicholas  Thomas, Victoria N Tosto, Taylor N Townsend, Amelia N VanUtrecht, Lara D. Vasquez, Mykayla A Vetrano, James M Wagner, Holly T Walker, Jordan R Walsh, Emma R Westgate, Sean E Wilk, Emily C Wilkinson, Nancy L Wright, Nicholas Robert Wydro, Julia M Mercedes Yepez-Egas

     

     

    Freshmen - Honor Roll

    Justin S Aiello, Sierra A Alnwick, Yuna S Antal, Olivia R Barbaro, Adam S. Bedell, Joseph  Bessinger, Vivek  Bhatt, Adriana  Bojkaj, Gloria   Bonham, Skylar E Brandemarte, Giavonna E Brooks, Edison V Buele, Crystal A Caballero, Olivia D Cacace, Kierstin R Campos, Nicholas A Cardenas, Mariela Liani Castillo, Jhaneshua M Crew, Gia A Crifo, Christopher J Cuadra, Aubrey K Cullum, Jacob S Custer, Nicole J D'Amato, Mia L Daniels, Jayleane  Davis, Christopher Mark Delaney, Felix Jaiden Delgado, Giovanna  D'Erasmo, Thomas M DiCairano, Marcela M Dominguez, Joseph  R Dorsey, Layana W ElJamal, Bradley T Ellsworth, Aniyah  Enson, Jeffrey R Fitzsimmons, Brandon L Fowler, Samantha D Frede, Abbygale J Froehlich, Nicholas D Gaetaniello, Thomas A Gallman Jr, Lily E Gander, Devin  Gomez, Toby A Haines, James P Haw, Lauren A Healy, Ashley R Helton, Alyssa B Hughes, Syeda A Hussain, Joslynn M Kemp, Eleanor O Kinkel, Madison N Kozak, Aaron N Lanza, David  Leiladhar, Cindy   Li, Arianna M. Lombardo, Jolene A Louizaire, Catherina R Maldonado, Cody J Marsala, Amanda L Matuskovic, Thomas C Mauro, Mykenzie L Maxwell, Brandon S Mayer, Abigail M Mealy, Caitlyn M Milano, Jaydin I Montero, Xochilt M Montiel, Kaylie G Mordecki, Phillip  Morgan, Cassidy R Morrison, Michael J Muesser, Ajalon S Nash, Avery Elizabeth Nurzia, Maurice D Ogada, Miguel E Padilla, Marco A Palma, Gabriella  Pansa, Nikhil K Philip, Amy T Pietrafeso, Gabriel R Pimentel, David M Portero, ChyAnne Cymone Powers, Raina G Praino-Ulerin, Isabella L Radford, Emily E Ramage, Makayla A Randall, Kaylah  Reid, Olivia G Ricci, Darrin James Richards, Kameron  Robinson, Edward N Rodriguez, Aryanna B Rosa, Ciara J Sanchez, Anabella R Sanchong, Marisabel  Santos, James N Scampoli, Tyler J Scherer, Daniel P Schmidt, Austin R Sineiro Foster, Jessica N Socha, Tusiime J Stambuli, Mahniyah M Taylor, James M Teeling Jr, Jake M Terralavoro, Jason J Terzian, Katie J Timmons, Joseph  Todaro, Breanne E Townsend, Hannah P Uckerman, Aiesha  Usmani, Valentina  Vargas-Quiceno, Gianna M Viggiano, Kalynn I Waite, Evan P Watkiss, Charlee A Werlitz, Amanda M Wilkinson, Connor T Wright